FAQ - Często zadawane pytania

Najłatwiej znaleźć odpowiedni samochód korzystając z wyszukiwarek na portalach aukcyjnych (w zakładce LICYTACJE zamieściliśmy listę) lub skontaktować się z nami, a pomożemy Państwu osobiście dokonać  wyboru odpowiedniego auta.

Nie można przewidzieć dokładnej kwoty na jakiej zamknie się licytacja, ale nasi dealerzy pomogą oszacować cenę auta do której warto licytować, aby zaoszczędzić 30-50% wartości rynkowej pojazdu. Odbywa się to na podstawie wcześniejszych, podobnych transakcji uwzględniając koszty naprawy, transportu, podatków oraz analizę rynkową samochodów o podobnych parametrach wystawionych na allegro i otomoto.

Większość importowanych samochodów pochodzi od firm ubezpieczeniowych i z licytacji w całym USA. Pojazdy sprowadzane są także od dealerów samochodowych, leasingów lub bezpośrednio od osób prywatnych. Selekcjonujemy samochody i wybieramy te, które były w znakomitym stanie przed wypadkiem i zapewnią doskonałą okazję na inwestycję dla naszych klientów.

Aby auto z USA mogło zostać zarejestrowane w Polsce, musi posiadać właściwy TITLE (akt własności). Należy unikać pojazdów, które mają następujące TITLE:

ACQ BILL OF SALE 
ACQUISITION BILL OF SALE 
ARTIFICERS LIEN TRANSFER 
ABND/LIEN NC DLR ONLY DELAY  
BILL OF SALE 
BR   
BV   
CLEAN TITLE – NO VIN 
CLEAN TITLE W/ UNSATIS LIEN 
CERTYFICATE OF DESTRUCTION   
CERT OF SALV BRANDED FLOOD  
DISMANTLER W/ UNSATISFIED LIEN 
EXPORT BILL OF SALE 
FOR JUNK 
FLOOD 
FLOOD SALVAGE 
FLOOD TITLE 
FIRE DAMAGE
FOR PARTS ONLY  
FLOOD SALVAGE VEHICLE TITLE 
IRREPARABLE 
MV907A WAIV-272.1 
MV37 P.O. DISM ONLY 
MV907A W/ BRAND WAIVE 
MV907A W/ NO PUBLIC VIN 
MV907A W/ UNSATISFIED LIEN 
MV-51B / STMT OF OWNERSHIP 
MV907A W/ MD REASSIGNMENT 
MV35 NO TITLE-DISMANTLE/SCRAP 
NY-MV-51 
NON-REBUILABLE 
NON-REPAIRABLE 
PARTS ONLY 
PARTS ONLY W/NY REASSIGMENT 
REBUILDABLE KIT CAR 
REBLT SALV W/ UNSATISFIED LIEN 
SALVAGE THEFT – NO PUBLIC VIN 
SALVAGE TITLE DAMAGE WATER/FLOOD 
WATER 
WATER/FLOOD

Pozostałe samochody można sprowadzać i rejestrować w Polsce bez przeszkód.

Zazwyczaj są to samochody, które posiadają minimalne uszkodzenia, nie były spisane na stratę przez władze stanowe USA lub firmę ubezpieczeniową. Pojazdy z czystym aktem własności często nie są uszkodzone lub są uszkodzenie delikatnie. Ponad połowa samochodów z clean title jest nadal objęta gwarancją producenta i posiada czystą historię CarFax bez żadnego zapisu o wypadku.

Salvage title wystawiany jest przez władze stanowe USA w przypadku gdy firma ubezpieczeniowa odbiera auto na skutek roszczenia związanego ze zdarzeniem typu: wypadek, kradzież auta itp. Około 80% tych pojazdów nadaje się do naprawy i ponownej rejestracji. Zazwyczaj są to małe uszkodzenia pojazdów i w praktyce stan samochodów z tym title po naprawie jest zbliżony do bezwypadkowego.

Przed zakupem należy przedstawić mechanikowi zdjęcia oraz parametry samochodu, aby mógł wykonać wstępną wycenę naprawy. Nasza firma również specjalizuje się w kompleksowej naprawie importowanych aut. Współpracujemy z profesjonalnymi warsztatami samochodowymi, które zajmują się fachową naprawą pojazdów od A do Z. Cena finalna auta po naprawie jest zazwyczaj znacznie niższa niż w przypadku zakupu pojazdu nieuszkodzonego.

Płatności dokonuje się przelewem na nasze konto bankowe lub gotówką w siedzibie firmy. Posiadamy konta w walutach: PLN, USD, EUR.