loader image

FAQ - Pytania i odpowiedzi

FAQ

Najłatwiej znaleźć odpowiedni samochód korzystając z wyszukiwarek na portalach aukcyjnych (w zakładce LICYTACJE zamieściliśmy listę) lub skontaktować się z nami, a pomożemy Państwu osobiście dokonać wyboru odpowiedniego auta.

Nie można przewidzieć dokładnej kwoty na jakiej zamknie się licytacja, ale nasi Handlowcy pomogą oszacować cenę auta do której warto licytować, aby zaoszczędzić 30-50% wartości rynkowej pojazdu. Odbywa się to na podstawie wcześniejszych, podobnych transakcji uwzględniając koszty naprawy, transportu, podatków oraz analizę rynkową samochodów o podobnych parametrach wystawionych na allegro i otomoto.

Większość importowanych samochodów pochodzi od firm ubezpieczeniowych i z licytacji w całym USA. Pojazdy sprowadzane są także od dealerów samochodowych, leasingów lub bezpośrednio od osób prywatnych. Selekcjonujemy samochody i wybieramy te, które były w znakomitym stanie przed wypadkiem i zapewnią doskonałą okazję na inwestycję dla naszych klientów.

Aby auto z USA mogło zostać zarejestrowane w Polsce, musi posiadać właściwy TITLE (akt własności). Należy unikać pojazdów, które mają następujące TITLE:

ACQ BILL OF SALE
ACQUISITION BILL OF SALE
ARTIFICERS LIEN TRANSFER
ABND/LIEN NC DLR ONLY DELAY
BILL OF SALE
BR
BV
CLEAN TITLE – NO VIN
CLEAN TITLE W/ UNSATIS LIEN
CERTYFICATE OF DESTRUCTION
CERT OF SALV BRANDED FLOOD
DISMANTLER W/ UNSATISFIED LIEN
EXPORT BILL OF SALE
FOR JUNK
FLOOD
FLOOD SALVAGE
FLOOD TITLE
FIRE DAMAGE
FOR PARTS ONLY
FLOOD SALVAGE VEHICLE TITLE
IRREPARABLE
MV907A WAIV-272.1
MV37 P.O. DISM ONLY
MV907A W/ BRAND WAIVE
MV907A W/ NO PUBLIC VIN
MV907A W/ UNSATISFIED LIEN
MV-51B / STMT OF OWNERSHIP
MV907A W/ MD REASSIGNMENT
MV35 NO TITLE-DISMANTLE/SCRAP
NY-MV-51
NON-REBUILABLE
NON-REPAIRABLE
PARTS ONLY
PARTS ONLY W/NY REASSIGMENT
REBUILDABLE KIT CAR
REBLT SALV W/ UNSATISFIED LIEN
SALVAGE THEFT – NO PUBLIC VIN
SALVAGE TITLE DAMAGE WATER/FLOOD
WATER
WATER/FLOOD

Pozostałe samochody można sprowadzać i rejestrować w Polsce bez przeszkód.

Zazwyczaj są to samochody, które posiadają minimalne uszkodzenia, nie były spisane na stratę przez władze stanowe USA lub firmę ubezpieczeniową. Pojazdy z czystym aktem własności często nie są uszkodzone lub są uszkodzenie delikatnie. Ponad połowa samochodów z clean title jest nadal objęta gwarancją producenta i posiada czystą historię CarFax bez żadnego zapisu o wypadku.

Salvage title wystawiany jest przez władze stanowe USA w przypadku gdy firma ubezpieczeniowa odbiera auto na skutek roszczenia związanego ze zdarzeniem typu: wypadek, kradzież auta itp. Około 80% tych pojazdów nadaje się do naprawy i ponownej rejestracji. Zazwyczaj są to małe uszkodzenia pojazdów i w praktyce stan samochodów z tym title po naprawie jest zbliżony do bezwypadkowego.

Przed zakupem należy przedstawić mechanikowi zdjęcia oraz parametry samochodu, aby mógł wykonać wstępną wycenę naprawy. Nasza firma również specjalizuje się w kompleksowej naprawie importowanych aut. Współpracujemy z profesjonalnymi warsztatami samochodowymi, które zajmują się fachową naprawą pojazdów od A do Z. Cena finalna auta po naprawie jest zazwyczaj znacznie niższa niż w przypadku zakupu pojazdu nieuszkodzonego.

Płatności dokonuje się przelewem na nasze konto bankowe lub gotówką w siedzibie firmy. Posiadamy konta w walutach: PLN, USD, EUR.

Zostaw kontakt!