Koszty sprowadzenia auta z USA

Koszty związane z importem pojazdów ze Stanów Zjednoczonych obejmują m.in. opłaty transportowe, kaucję, akcyzę, cło, podatek VAT. Dobrze jest mieć świadomość tego, co i w jakich kwotach musisz opłacić, aby cieszyć się w pełni samochodem sprowadzonym z USA.

Samochody importowane ze Stanów Zjednoczonych są tańsze nawet o 30-40% od tych zakupionych na terenie krajów Unii Europejskiej. I mimo że samo sprowadzenie pojazdu obwarowane jest dodatkowymi kosztami, to uwzględniając wszelkie opłaty za auto z USA, jest to nadal najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie. Bryki z Ameryki to firma, która załatwi za Ciebie wszelkie formalności, zadba o terminowe dokonanie wszelkich należności i podstawi wymarzone amerykańskie auto na Twój podjazd. Jeśli masz wątpliwości, czy sprowadzanie samochodu z USA jest korzystnym rozwiązaniem, to podpowiadamy, z jakimi opłatami musisz się liczyć.

Cena sprowadzenia auta z USA to:

 • podatek VAT – w zależności od portu docelowego podatek może wynosić od 19 do 23%. W przypadku sprowadzenia auta do Niemiec zapłacisz 19% podatku VAT, 21%, gdy Twoje auto trafi do holenderskiego portu, a 23%, jeśli auto chcesz sprowadzić bezpośrednio do Polski. Najtaniej wyjdzie zakup zabytkowego pojazdu, ponieważ objęty jest podatkiem w wysokości od 7 do 9% w zależności od kraju;
 • akcyza – wysokość akcyzy uzależniona jest od pojemności silnika sprowadzonego auta i wynosi 3,1% w przypadku aut z pojemnością silnika do 2,0 litra oraz 18,6% powyżej 2,0 litra. W przypadku pojazdów zabytkowych jesteś zwolniony z opłaty akcyzy;
 • cło – samochody osobowe oraz quady podlegają opłacie w wysokości 10%, motocykle 6%. Pojazdy zabytkowe zwolnione są z tej opłaty;
 • opłaty związane z licytacją pojazdu – domy aukcyjne, które wystawiają na sprzedaż auto, wymagają tzw. Prowizji aukcyjnej. Wysokość ustalana jest na podstawie wartości licytowanego pojazdu, jednak można określić, że jest to opłata od kilkuset dolarów;
 • opłata za usługę sprowadzenia auta – firma Bryki z Ameryki za swoje zaangażowanie oraz dopełnienie wszelkich formalności pobiera jednorazowo opłatę prowizyjną w wysokości 2000 złotych za pojazdy typu skuter, motor, quad oraz od 3000 złotych za samochody osobowe. W przypadku droższych pojazdów oraz łodzi stawka ustalana jest indywidualnie;
 • opłaty transportowe – opłaty za fracht morski samochodu osobowego wynoszą od około 900 dolarów. Fracht morski motocykla bądź quada to wydatek od 500 dolarów. Opłaty za transport lądowy z placu aukcyjnego do wybranego portu wynosi od 250 dolarów;
 • kaucja – stanowi ona zabezpieczenie finansowe transakcji. Kaucja wynosi nie mniej niż 1000 USD. W przypadku braku dokonania wpłaty za zakupiony samochód bądź inny pojazd, dom aukcyjny obciąża finansowo naszą firmę karą w wysokości 10-15% wylicytowanej kwoty. W przypadku przegranej licytacji, w której nie doszło do zakupu, kaucja jest zwracana w całości w ciągu 2 dni roboczych na konto Klienta. Nie licytujemy samochodów bez otrzymania kaucji.

Podatek VAT:

 • 19% w Niemczech
 • 21% w Holandii
 • 23% w Polsce
 • 7-9% pojazd zabytkowy (w zależności od kraju)

Akcyza:

 • 3,1% pojemności do 2.0L
 • 18,6% pojemności powyżej 2.0L
 • 0% pojazd zabytkowy

Cło:

 • samochód osobowy 10%
 • pojazd zabytkowy 0%
 • motocykl 6%
 • quad 10%

Opłaty związane z licytacją pojazdu:

 • opłata aukcyjna od 400$ (opłata jest zależna od kwoty zakupu wylicytowanego pojazdu)

Opłata za Usługę:

Nasza firma pobiera opłatę prowizyjną w wysokości:

 • 1 500 zł – motocykl, skutery wodne/śnieżne lub quad
 • od 3 000 zł – samochód osobowy
 • Łodzie, maszyny, kampery i inne pojazdy – cena do uzgodnienia

Opłaty Transportowe:

 • Opłaty za fracht morski samochodu osobowego wynoszą od 900$
 • Fracht morski motocykla bądź quada to wydatek od 500$
 • Opłaty za Transport lądowy z placu aukcyjnego do wybranego portu od $250

Kaucja:

Kaucja stanowi zabezpieczenie finansowe transakcji. W przypadku braku dokonania wpłaty przez Klienta za zakupiony samochód bądź inny pojazd, dom aukcyjny obciąża finansowo naszą firmę karą w wysokości 10-15 % wylicytowanej kwoty (nie mniej niż 1000 USD).
W przypadku przegranej licytacji, w której nie doszło do zakupu, kaucja jest zwracana w całości w ciągu 2 dni roboczych na konto Klienta.
Uwaga: Nie licytujemy samochodów bez otrzymania kaucji.

Dostosowanie pojazdu do przepisów – dodatkowy koszt importu auta z USA

Samochody produkowane na rynek amerykański różnią się nieco od tych wypuszczanych na rynek europejski, dlatego sprowadzone auto będzie wymagało małej modernizacji. Przede wszystkim należy zmienić światła mijania. W USA auta posiadają symetryczne reflektory, natomiast w na terenie Unii Europejskiej wymagane są światła asymetryczne, które oświetlają pobocze drogi. Ponadto amerykańskie samochody nie posiadają tylnego światła przeciwmgielnego, wymaganego u nas, a licznik musi wskazywać prędkość w km/h. Na szczęście w wielu amerykańskich modelach licznik ma dwie skale i nie ma potrzeby jego modernizacji.

Opłaty za auto z USA – czy import to korzystne rozwiązanie?

Import samochodu z USA to szansa na korzystny zakup szczególnie marek premium czy sportowych modeli – nawet 40% taniej niż w Polsce. Gdy jeszcze trafisz na niski kurs dolara, masz szansę na wyjątkowe okazje cenowe. Bryki z Ameryki to sprawdzony partner, który od lat korzysta z usług tych samych firm spedycyjnych. Dzięki takiemu podejściu możemy sprawnie, szybko i w korzystnych cenach sprowadzić dla Ciebie wybrane auto. Od początku do końca sami zajmujemy się całą procedurą, nie korzystając z pomocy osób trzecich, a tym samym nie generując dodatkowych kosztów. Z nami możesz być pewien, że wybieramy najkrótszą i najtańszą drogę importu. Jeśli chcesz poznać szczegółowe koszty sprowadzenia pojazdu, poświęć chwilę na wypełnienie formularza dostępnego na naszej stronie, a nasi pracownicy prześlą Ci indywidualną wycenę usługi. Bryki z Ameryki to nie tylko usługa importu pojazdów, ale przede wszystkim spełnienie motoryzacyjnych marzeń, po które bałeś się do tej pory sięgnąć.`,

0

Wygranych aukcji

0%

Zadowolonych klientów

0

Lat doświadczenia

Sprowadzenie samochodu z USA – zakres naszych usług

Nasze usługi obejmują:

 • sprowadzenie auta z USA i Kanady – oferujemy samochody z USA uszkodzone, bezwypadkowe oraz nowe;
 • auta pochodzące od firm ubezpieczeniowych i poleasingowych;
 • kompleksową pomoc przy zakupie i wyborze pojazdu; załatwienie wszelkich formalności;
 • transport samochodów z USA do Polski; przygotowanie pełnej dokumentacji;

 • odprawę celną – dokonujemy płatności cła i VAT-u oraz pomożemy przy podatku akcyzowym w Polsce;
 • naprawę sprowadzonego z USA samochodu i przystosowanie go do warunków europejskich (na życzenie klienta).

Na ostateczny koszt auta z USA oprócz jego ceny, składa się wiele opłat związanych z importem, a te zależą m.in. od stanu, w jakim jest auto, pojemności silnika, portu docelowego. Do tego dochodzi cło, akcyza, podatek VAT. Na podstawie wszystkich tych czynników dokonujemy indywidualnej wyceny.

Najchętniej sprowadzane auta z USA

Samochody z USA są około 30-40% tańsze i lepiej wyposażone niż ich odpowiedniki z Europy. Największym zainteresowaniem cieszą się młode samochody marek premium jak BMW, Audi, Mercedes, Porsche, Lexus oraz auta amerykańskie jak Chevrolet Corvette, Camaro, Dodge Challenger, Dodge Charger, Ford Mustang, Jeep, RAM, Ford. Niezależnie, do której z tych grup się zaliczasz, pomożemy sprowadzić Ci auto z USA.

Samochody z USA a auta z Unii Europejskiej

Sprowadzenie samochodu z USA wiąże się z dostosowaniem go do polskich warunków i przepisów. Zmiany na ogół dotyczą świateł oraz licznika, który uwzględnia mile, a nie kilometry. Z kolei różnice w budowie lamp uniemożliwiają dopuszczenie pojazdu do ruchu, dlatego należy:

 • zmodyfikować światła mijania,
 • zmodyfikować tylny kierunkowskaz,
 • wyposażyć pojazd w światło przeciwmgielne z tyłu.

Sprowadzenie auta z USA – dlaczego Bryki z Ameryki?

Import aut z USA czy Kanady z dostarczeniem pod Twój adres jesteśmy w stanie zrealizować już w 6 tygodni! Od lat korzystamy z usług tych samych partnerów i z kilku placów przeładunkowych na terenie Stanów Zjednoczonych. Wylicytowany pojazd kierujemy do najbliższego portu. Dzięki bliskiej współpracy z firmami prowadzącymi spedycję lądową i morską wiemy, że sprowadzane auta z USA dotrą bez jakichkolwiek problemów w ekspresowym tempie.

Żyj tu i teraz
spełniaj swoje marzenia

Jak wygląda cały proces sprowadzenia auta?

Wybór auta

Znajdujesz auto na aukcji którym jesteś zainteresowany, przed licytacją sprawdzamy je bezpłatnie i kalkulujemy finalny koszt po wszystkich opłatach.

Licytacja

Ustalamy maksymalną kwotę za auto i licytujemy. Prognozujemy kwotę licytacji w oparciu o doświadczenie.

Transport

Po wygranej aukcji transportujemy auto do Polski, pod wskazany adres w kraju.

Sprawdź opinie na Facebook i Google

 • Jakub Ślizak

  Świetna firma, super kontakt. Jestem bardzo zadowolony z zakupu z tą firmą. Z całego serca polecam bo warto.

  Daniel Kwiatkowski

  Firma godna polecenia, wszystko załatwione od a do z. Szybki kontakt, miła obsługa. Na pewno jeszcze skorzystam z usług. Polecam.

  Ania Podgajna

  Wszystko sprawnie i bez problemów , śmiało mogę polecić współpracę z firmą . Zakupione dwa autka i jak dotąd pełna profeska , oby tak dalej.

  © 2022 Copyright BRYKI Z AMERYKI Wszelkie Prawa Zastrzeżone

  Proudly designed and developed by Gravity Warsaw

  RODO

  Stosownie do treści art. 13 ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, że:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Import Usa – Auto Handel Karol Paszkiewicz, ks. Marcina Załuskiego 21, 05-230 Kobyłka, NIP działalności: 1251534107.
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą:
   • na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w celach: marketingu produktów i usług własnych, kontaktu drogą telefoniczną i za pomocą poczty elektronicznej, przekazania danych innym podmiotom – współpracującym z Administratorem: Agencji celnej, firmie transportowej, firmie kurierskiej;
   • na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679, jako niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (marketingu produktów i usług własnych, kontakt telefoniczny i mailowy);
   • na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 do wywiązania się z prawnego obowiązku wymagającego przewarzania na mocy prawa Unii Europejskiej lub polskiego, któremu podlega Administrator, w zakresie w jakim przetwarzanie jest niezbędne, w tym ustawy o rachunkowości i kodeksu pracy;
   • na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń, w zakresie w jakim przetwarzanie jest niezbędne;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą do momentu odwołania zgody na ich przetwarzanie bądź ustania ich przetwarzania w celach planowania biznesowego, z zastrzeżeniem danych przetwarzanych w oparciu o art. 6 ust. 1 lit. c) i art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679, to jest gdy wygaśnie obowiązek ich przetwarzania wymagany przez obowiązujące przepisy prawa lub przestaną być one niezbędne do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
  4. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Ma Pani/Pan również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  5. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych skutkuje niemożliwością otrzymywania ofert marketingowych.
  6. Zgodnie z art. 6 ust.1 lit. a) ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania ofert marketingowych, kontaktu telefonicznego i mailowego.