HomeZasady zakupu

Poniżej przedstawiamy Państwu procedurę zakupu importowanego auta lub innego pojazdu z USA i Kanady:

Krok 1: Wybór samochodu z dostępnych na aukcjach

By zagwarantować Państwu możliwie duży wybór pojazdów, licytujemy dla Was na kilkunastu portalach aukcyjnych. Pełną ich listę znajdziecie w zakładce LICYTACJE. Nie włączacie się w licytację, jedynie wybieracie konkretny pojazd. Po przekazaniu nam informacji o swoim wyborze udostępnimy Państwu opinię naszych ekspertów na temat samochodu. Czerpiemy dane z płatnych raportów takich jak CARFAX, AUTOCHECK, EPICVIN, INSTAVIN.

Od samego początku jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jeśli napotkacie jakiekolwiek trudności, wesprzemy Was radą i doświadczeniem. Chętnie pomożemy także w podjęciu decyzji – wystarczy, że powiecie nam, czego szukacie.

 

Krok 2: Ustalenie kwoty licytacji, podpisanie umowy i zaliczka

Jeśli po zapoznaniu się z raportami podtrzymają Państwo chęć zakupu danego pojazdu, zajmiemy się dalszą wyceną. Będziemy prognozować, jaka kwota będzie potrzebna, by wygrać aukcję – to od Was zależy, jaką sumę zechcecie przeznaczyć. Wyliczmy także koszty transportu pojazdu ze Stanów do Polski. Przez cały ten czas niezmiennie jesteśmy gotowi udzielić Wam rady i odpowiedzieć na każde pytania. Wygraliśmy już setki licytacji, mogą więc Państwo zaufać naszej wiedzy i doświadczeniu.

Po ustaleniu opłat i kwoty, jaką jesteście gotowi przeznaczyć na licytację, przechodzimy do podpisania umowy. Wymagana jest także wpłata kaucji w wysokości 10% założonej sumy. To forma zabezpieczenia na wypadek rezygnacji z zakupu pojazdu – serwisy aukcyjne wymuszają opłatę za wycofanie się z licytacji. Zaliczka wróci do Państwa w ciągu dwóch dni w sytuacji, gdy w czasie licytacji wartość samochodu przekroczy ustaloną z Wami sumę.

 

Krok 3: Wykupienie auta

Po wygraniu aukcji, są Państwo zobowiązani do uiszczenia całkowitej opłaty w ciągu dwóch dni. Pieniądze należy wpłacić na nasze firmowe konto w Stanach Zjednoczonych – przyjmujemy zarówno polski złoty, amerykański dolar, jak i euro. W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku zostaniecie Państwo obciążeni dodatkowymi opłatami.

 

Krok 4: Sprowadzenie samochodu z USA

Gdy pieniądze wpłyną na konto, możemy przystąpić do rozpoczęcia procedury transportowej. Samochód zostanie dostarczony do naszej bazy przeładunkowej, tam natomiast załadowany do kontenera, który potem trafi na pokład statku płynącego do Gdyni lub Bremerhaven. Stamtąd drogą lądową dostarczymy pojazd pod umówiony adres. Przez cały czas transportu monitorujemy kontener, w każdej chwili więc możemy udzielić informacji, gdzie samochód w danej chwili się znajduje. Dopiero przy odbiorze regulujemy z Państwem opłaty celne.