Czy sprowadzenie samochodu z USA to skomplikowany proces?

23.03.2022

Tylko w 2020 roku do Polski trafiło 27 588 samochodów zza Oceanu (dane pochodzą z serwisu branżowego Samar). Wobec tego USA jest jednym z 5 krajów, które najczęściej eksportują swoje pojazdy do naszego kraju. Czy sprowadzenie amerykańskiego samochodu jest skomplikowane?

Spis treści:

 1. Zakup samochodu i transport do Polski
 2. Rozliczenie z Urzędem Skarbowym
 3. Rejestracja i inne formalności

Zakup samochodu i transport do Polski

Omawiając proces sprowadzania aut amerykańskich do Polski, pozwolimy sobie przejść od razu do najistotniejszych kwestii, czyli wszystkich etapów następujących po wyborze konkretnego modelu i podjęciu decyzji zakupowej. Jeśli chodzi o sam zakup auta i przetransportowanie go do naszego kraju, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. W przeciwnym razie trzeba osobiście wybrać się do USA, co wiąże się oczywiście z dużymi kosztami. Firmy zajmujące się tym zawodowo liczą sobie co prawda niemałe prowizje, należy również ponieść koszty samego transportu w kontenerze, ale finalnie i tak jest to opcja o wiele bardziej opłacalna. Oszczędzamy również sporą ilość czasu i stresu, ponieważ samodzielna organizacja tak dużego przedsięwzięcia może dla osoby niedoświadczonej wiązać się z licznymi problemami logistycznymi.

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym

Niestety, po sprowadzeniu auta do Polski czeka nas mało przyjemna wizyta w Urzędzie Skarbowym. Musimy bowiem uiścić opłatę celną (10% wartości samochodu osobowego) i podatek akcyzowy, który wyliczany jest na podstawie pojemności silnika auta Przy jednostce napędowej nie większej niż 2.0 l, podatek wynosi 3,1% wartości samochodu. Za samochód z silnikiem o pojemności powyżej tej wartości zapłacimy już 18,6%. Na koniec pozostaje jeszcze kwestia VAT-u, którego wartość liczy się od wartości samochodu + cło. Co ważne, ostateczna kwota uzależniona jest od kraju, w którym zapłacimy podatek. Jeśli sprowadzone auto skierujemy do portu w Niemczech, VAT będzie wynosił 19%. W Polsce kwota ta wzrasta do 23%.

Rejestracja i inne formalności

Zgodnie z aktualnymi przepisami, właściciel auta spoza terenu UE musi w ciągu 30 dni zarejestrować swój nowy nabytek. Wiąże się to z kilkoma formalnościami. Urzędnik poprosi bowiem także o dowód nabycia auta, aktualny przegląd, dowód odprawy celnej oraz potwierdzenie opłaty podatków. Jeśli chodzi o przegląd, warto zwrócić uwagę na oświetlenie, ponieważ reflektory i kierunkowskazy trzeba będzie wymienić na te posiadające unijną homologację. Najprawdopodobniej niezbędne okażą się jeszcze inne, drobne naprawy, które wskaże ci twój mechanik.

Prawdą jest, że sprowadzenie i zarejestrowanie samochodu ze Stanów Zjednoczonych nie należy do najprostszych rzeczy. Na szczęście na rynku funkcjonują takie firmy, jak nasza, które chętnie pomogą przejść przez ten proces sprawnie i szybko!

0

Wygranych aukcji

0%

Zadowolonych klientów

0

Lat doświadczenia

Sprowadzenie samochodu z USA – zakres naszych usług

Nasze usługi obejmują:

 • sprowadzenie auta z USA i Kanady – oferujemy samochody z USA uszkodzone, bezwypadkowe oraz nowe;
 • auta pochodzące od firm ubezpieczeniowych i poleasingowych;
 • kompleksową pomoc przy zakupie i wyborze pojazdu; załatwienie wszelkich formalności;
 • transport samochodów z USA do Polski; przygotowanie pełnej dokumentacji;

 • odprawę celną – dokonujemy płatności cła i VAT-u oraz pomożemy przy podatku akcyzowym w Polsce;
 • naprawę sprowadzonego z USA samochodu i przystosowanie go do warunków europejskich (na życzenie klienta).

Na ostateczny koszt auta z USA oprócz jego ceny, składa się wiele opłat związanych z importem, a te zależą m.in. od stanu, w jakim jest auto, pojemności silnika, portu docelowego. Do tego dochodzi cło, akcyza, podatek VAT. Na podstawie wszystkich tych czynników dokonujemy indywidualnej wyceny.

Najchętniej sprowadzane auta z USA

Samochody z USA są około 30-40% tańsze i lepiej wyposażone niż ich odpowiedniki z Europy. Największym zainteresowaniem cieszą się młode samochody marek premium jak BMW, Audi, Mercedes, Porsche, Lexus oraz auta amerykańskie jak Chevrolet Corvette, Camaro, Dodge Challenger, Dodge Charger, Ford Mustang, Jeep, RAM, Ford. Niezależnie, do której z tych grup się zaliczasz, pomożemy sprowadzić Ci auto z USA.

Samochody z USA a auta z Unii Europejskiej

Sprowadzenie samochodu z USA wiąże się z dostosowaniem go do polskich warunków i przepisów. Zmiany na ogół dotyczą świateł oraz licznika, który uwzględnia mile, a nie kilometry. Z kolei różnice w budowie lamp uniemożliwiają dopuszczenie pojazdu do ruchu, dlatego należy:

 • zmodyfikować światła mijania,
 • zmodyfikować tylny kierunkowskaz,
 • wyposażyć pojazd w światło przeciwmgielne z tyłu.

Sprowadzenie auta z USA – dlaczego Bryki z Ameryki?

Import aut z USA czy Kanady z dostarczeniem pod Twój adres jesteśmy w stanie zrealizować już w 6 tygodni! Od lat korzystamy z usług tych samych partnerów i z kilku placów przeładunkowych na terenie Stanów Zjednoczonych. Wylicytowany pojazd kierujemy do najbliższego portu. Dzięki bliskiej współpracy z firmami prowadzącymi spedycję lądową i morską wiemy, że sprowadzane auta z USA dotrą bez jakichkolwiek problemów w ekspresowym tempie.

Żyj tu i teraz
spełniaj swoje marzenia

Jak wygląda cały proces sprowadzenia auta?

Wybór auta

Znajdujesz auto na aukcji którym jesteś zainteresowany, przed licytacją sprawdzamy je bezpłatnie i kalkulujemy finalny koszt po wszystkich opłatach.

Licytacja

Ustalamy maksymalną kwotę za auto i licytujemy. Prognozujemy kwotę licytacji w oparciu o doświadczenie.

Transport

Po wygranej aukcji transportujemy auto do Polski, pod wskazany adres w kraju.

Sprawdź opinie na Facebook i Google

 • Jakub Ślizak

  Świetna firma, super kontakt. Jestem bardzo zadowolony z zakupu z tą firmą. Z całego serca polecam bo warto.

  Daniel Kwiatkowski

  Firma godna polecenia, wszystko załatwione od a do z. Szybki kontakt, miła obsługa. Na pewno jeszcze skorzystam z usług. Polecam.

  Ania Podgajna

  Wszystko sprawnie i bez problemów , śmiało mogę polecić współpracę z firmą . Zakupione dwa autka i jak dotąd pełna profeska , oby tak dalej.

  © 2022 Copyright BRYKI Z AMERYKI Wszelkie Prawa Zastrzeżone

  Proudly designed and developed by Gravity Warsaw

  RODO

  Stosownie do treści art. 13 ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, że:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Import Usa – Auto Handel Karol Paszkiewicz, ks. Marcina Załuskiego 21, 05-230 Kobyłka, NIP działalności: 1251534107.
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą:
   • na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w celach: marketingu produktów i usług własnych, kontaktu drogą telefoniczną i za pomocą poczty elektronicznej, przekazania danych innym podmiotom – współpracującym z Administratorem: Agencji celnej, firmie transportowej, firmie kurierskiej;
   • na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679, jako niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (marketingu produktów i usług własnych, kontakt telefoniczny i mailowy);
   • na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 do wywiązania się z prawnego obowiązku wymagającego przewarzania na mocy prawa Unii Europejskiej lub polskiego, któremu podlega Administrator, w zakresie w jakim przetwarzanie jest niezbędne, w tym ustawy o rachunkowości i kodeksu pracy;
   • na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń, w zakresie w jakim przetwarzanie jest niezbędne;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą do momentu odwołania zgody na ich przetwarzanie bądź ustania ich przetwarzania w celach planowania biznesowego, z zastrzeżeniem danych przetwarzanych w oparciu o art. 6 ust. 1 lit. c) i art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679, to jest gdy wygaśnie obowiązek ich przetwarzania wymagany przez obowiązujące przepisy prawa lub przestaną być one niezbędne do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
  4. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Ma Pani/Pan również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  5. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych skutkuje niemożliwością otrzymywania ofert marketingowych.
  6. Zgodnie z art. 6 ust.1 lit. a) ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania ofert marketingowych, kontaktu telefonicznego i mailowego.